سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

لوله گازی چیست ؛ معرفی انواع لوله های گاز و کاربرد آنها

  1
 14340

یکی از موارد مهمی که در لوله‌کشی ساختمان‌ها اهمیت دارد، انتقال گاز است. اهمیت انتقال گاز به صورت اصولی برای ایجاد گرمایش یا پخت‌وپز به حدی است که اگر نادیده گرفته شود، ممکن است خطرات و خسارات زیادی به بار آورد. برای جلوگیری از انتشار گاز در فضای ساختمان، باید از لوله‌های گازی با دقت و ایمنی بیشتری استفاده کنید.

لوله گازی

لوله گازی چیست؟

لوله گازی به لوله‌ای از جنس فولاد یا پلی اتیلن گفته می‌شود که برای انتقال گاز از محل پالایشگاه تا ایستگاه افت فشار گاز در ورودی شهرها جهت توزیع کاربرد دارد. لوله گاز در نیروگاه‌ها، صنایع پتروشیمی، ساختمان‌ها، پالایشگاه‌ها و سوله‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در لوله کشی سیستم هوای فشرده نیز از این لوله‌ها استفاده می‌شود. در بخش توزیع، خطوط لوله گاز به دو دسته لوله تغذیه و لوله شبکه توزیع تقسیم می‌شوند. لوله تغذیه گاز را از ایستگاه‌های تقلیل فشار به داخل شهرها انتقال می‌دهد. سپس شبکه توزیع، گاز طبیعی را در خطوط لوله شهری، توزیع می‌کند. 

لوله گازی چیست

موارد استفاده از لوله گازی

کاربرد این لوله‌ها در قسمت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد:

  • ساختمان‌های مسکونی و اداری
  • نیروگاه‌ها
  • پالایشگاه 
  • کارخانه پتروشیمی
  • سوله صنعتی
  • سیستم هوای فشرده و هیدرولیک

موارد استفاده از لوله گازی

جنس لوله های گازی

رایج‌ترین جنس لوله‌های گازی، جنس فولاد سیاه است. اما برای تولید لوله گاز از فولاد، مس و برنج نیز استفاده می‌شود. البته استفاده از لوله‌های گازی با جنس‌های مختلف به محل استفاده آن‌ها بستگی دارند. چرا که در بعضی مناطق استفاده از لوله گازی از جنس مس، ممنوع شده است. بنابراین قبل از انتخاب نوع لوله گازی باید تحقیق کنید و ببینید در منطقه مورد نظر استفاده از چه لوله‌ای معمول است. لوله‌های فولادی اغلب همراه با اتصالات آهن منعطف هستند. اولین لوله‌های گازی پراستفاده، لوله‌هایی از جنس پلی اتیلن بوده که از ابتدا برای گازرسانی منازل مورد استفاده قرار می‌گرفت. با پیشرفت مواد پلی اتیلنی، استفاده از این نوع لوله‌ها گسترش پیدا کرد. 

جنس لوله گازی

انتخاب بهترین لوله گاز نسبت به فشار گاز و اندازه لوله متفاوت است. اما در خطوط اصلی انتقال گاز، لوله‌های فلزی کربن استیل مورد استفاده قرار می‌گیرد و در خطوط تقسیم گاز شهری، روستایی و یا انشعابات مصرفی، تجربه استفاده از لوله‌های پلی اتیلن، تجربه موثر و خوبی است. سایز لوله های پلی اتیلن متنوع بوده و برای خطوط مختلف گازی کاربرد دارند. هر چند اغلب در ایران برای انشعابات خانگی همان لوله‌های فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن‌جایی لوله آنلاین یک فروشگاه دسته اول است، با حذف فروشنده‌های واسط، قیمت لوله گاز را به صورت رقابتی به شما ارائه می‌دهد. برای خرید و انتخاب نوع لوله گازی، لوله آنلاین با تخصصی که در این زمینه دارد، مناسب‌ترین نوع را به شما معرفی خواهد کرد.

مشخصات لوله گازی

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha


دیدگاه کاربران
امیر
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 11 شهریور 1399

کاربردی هست

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 26 بهمن 1398

سلام دوست عزیز. لطفا با دفتر تماس بگیرید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 04 اسفند 1398

سلام دوست عزیز. لطفا با تلفن های تماس درج شده در سایت تماس بگیرید.