loolehonline

انواع اتصالات لوله های پلی اتیلنی

انواع اتصالات لوله های پلی اتیلنی

اتصالات لوله های پلی اتیلنی شامل انواع فلنج، تزریقی، فیوژن حرارتی، الکتروفیوژن، مکانیکی و...  می باشند. این اتصالات به روشهای مختلف از جمله روش قالبی بشکل تزریقی و یا با استفاده از ورق ضخیم پلی اتیلن بوسیله برشکاری و تراشکاری تولید می گردند. هرکدام از این روشها جهت تولید اتصالات پلی اتیلنی مزیتها و معایبی دارند مثلا در روش تزریقی بدلیل فراوانی و تنوع زیاد سایز، نوع مواد و فشارهای مختلف، دسترسی به تمامی این سایزها امکان پذیر نیست ولی در روش ماشینکاری براساس آنچه در نقشه اتصالات وجود دارد، آنها ماشینکاری شده و انطباق کامل با نقشه خواهند داشت.

انواع مختلف و سبک اتصالات موجود است که کاربر می تواند انتخاب کند. هر یک از مزایای و محدودیت های خاص خود را برای هر موقعیتی که ممکن است کاربر با آن مواجه شود ارائه می دهد.  تماس با تولید کنندگان مختلف برای راهنمایی در برنامه های مناسب و سبک های موجود برای پیوستن به عنوان شرح داده شده در این سند توصیه می شود.

اتصال به روش فیوژن

گرانترین روش اتصال به لوله H.D.PE است.  برای ساخت یک جوش فیوژن ، نیاز به حرکت لوله وجود دارد.  هنگام اتصال به منهول ها، جوشکاری فیوژن اغلب دشوار است.  روش های استاندارد جوش تغیر نمی کنند، اما باید ملاحظات ویژه ای را برای آچار، لوله، دستگاه فیوژن و شرایط کلی تنظیم کرد که با کد های خاصی انجام میشود.

اتصالات پلی اتیلنی به چه صورت است؟

اتصال جوشی پلی اتیلن

مناسب ترین روش اتصال، روش اتصال جوشی پلی اتیلن است، در صورتی که کیفیت جوش بسیار بالا باشد یکنواختی و بهم پیوستگی فوق العاده بالایی خواهد داشت. در این روش تولید اتصال با هر زاویه دلخواهی انجام می شود که برای تسهیل در اجرای پروژه ها موثر است.

اتصال فلنج دار

در اتصال به فلز یا بعضی دیگر از مواد لوله سازی، و یا در صورتی که بخشی از لوله به جداسازی نیاز داشته باشد از آداپتورهای فلنج  PEاستفاده می شود. فلنج آداپتور و نسخه کوتاهتر آن، "Stub End" طوری طراحی شده اند که یک انتهای به همان اندازه ای است که لوله PE  برای اتصال به آن اندازه است.  انتهای دیگر با انتهای فلنجی ساخته شده است که ساختاری را فراهم می کند که نیاز به سفت کننده را برطرف می کند. در بیشتر برنامه های کاربردی صنعتی، فلنج ها برای اتصال به سوراخ ها به لوله های جامد دیوار استفاده می شود.  فلنج اتصالات قوی و بدون نشت را فراهم می کند و می تواند به انقباضات و انبساطی که اغلب اتفاق می افتد را مدیریت کند.  فلنج همچنین یک روش عالی برای اتصال مواد متغیر در فرایند لوله سازی است.

کوپلینگ های الکتروفیوژن

 یک اتصال سریع و مقاوم در برابر خوردگی را در هنگام استفاده از سوراخ های پلی اتیلن با راندمان بالا ارائه می دهند.  وقنی از یک لوله تک دیواره استفاده می شود نیازی به حرکت لوله یا منهول نیست. این روش پیوستگی اتصال فیوژن گرمایی تا حدودی متفاوت از اتصال متداول فیوژن است. تفاوت اصلی بین فیوژن حرارتی معمولی و الکتروفیوژن به عنوان روشی است که از آن حرارت استفاده می شود. 
در اتصال فیوژن حرارتی متداول، یک ابزار گرمایش برای گرم کردن لوله و اتصالات سطحی استفاده می شود.  جفت الکتروفیوژن به صورت داخلی، یا توسط یک هادی (کنداکتور) در ارتباط با اتصال به پلیمر رسانا گرم می شود.  حرارت به عنوان جریان الکتریکی به مواد هدایت شده در اتصالات اعمال می شود. لوله PE در اتصالات لوله ساخته شده با استفاده از فرآیند الکتروفیوژن نیاز به استفاده از کوپلینگ الکتروفیوژن دارد.


برای سفارش لوله پلی اتیلن با لوله آنلاین تماس بگیرید.

  • تاریخ درج:20 شهریور 1397

مقالات مرتبط