loolehonline

اهمیت نصب لوله های پلی اتیلن

اهمیت نصب لوله های پلی اتیلن

نصب لوله های پلی اتیلن از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو نحوه نصب لوله فاضلاب را مورد بررسی قرار می دهیم.

چرا نصب لوله های پلی اتیلن اهمیت دارد؟

نصب لوله باید به دقت و با شیب کافی انجام شود. مهم نیست که آیا لوله در داخل یک ساختار نصب می شود یا خارج از آن، چون روش نصب لوله ها یکسان خواهد بود. نصب می تواند ساده تر و یا پیچیده تر باشد. زیرا بسته به مواد لوله فاضلاب، فرآیند نصب لوله ها سخت تر است. از این رو فرآیند نصب لوله های فاضلاب به کار و تجهیزات اضافی نیاز دارد.

برای شروع، شما باید طول و ارتفاع لوله، نوع اتصالات خاص هر لوله و نحوه اتصال به لوله های دیگر را تعیین کنید. مورد مهم  دیگر تعیین ارتفاع نهایی نصب لوله است. گرچه هر دو ارتفاع اولیه و نهایی اهمیت دارد و باید در نقطه داخلی لوله اتصال و فقط در قسمت وسط لوله اندازه گیری شود. با اطلاع از ارتفاع و طول لوله نصب لوله فاضلاب امکان پذیر خواهد بود. ارتفاع ها را از هم کم کنید و طول افقی یا طول لوله را به اختلاف ارتفاع ها تقسیم کنید. واحد می تواند فوت یا متر باشد. 

با باز کردن حفره عملیات را شروع کنید. مراقب باشید هنگامی که حفره باز است و تمام اقدامات ایمنی را برای محافظت از کارگران در داخل و خارج از حفره فراهم است. تمام خاک های سست ته حفره را خارج کنید و عمق حفره را اندازه گیری و بررسی کنید تا لوله بتواند روی یک سطح صاف نصب شود. گاهی اوقات برای قرار دادن لوله فضلاب نیاز به مواد دیگر و ایجاد زیرلایه ای از آن هاست.
  
این مواد برای ارائه حفاظت بیشتر از لوله فاضلاب و به منظور کاهش احتمال خم شدن لوله پس از پر شدن حفره است. بهترین مواد برای استفاده و محافظت از حفره، شن sand است، اما اگر در دسترس نباشد، می توانید از ماسه gravel استفاده کنید. هنگامی که بخش مورد نظر حفره آماده شد، لوله را در حفره قرار دهید. توصیه می شود این روند را از انتهای پایین تر لوله، تا ارتفاع های بالاتر شروع کنید.

به یاد داشته باشید قبل از استفاده از چسب لوله های فاضلاب، شما باید از چاشنی Primer استفاده کنید. چاشنی  به طور شیمیایی سطح  را پاک می کند، بنابراین عملکرد چسب بهبود می یابد. انتهای لوله ها را به هم بچسبانید و کمی بچرخانید. برای اطمینان از درستی اتصالات می توانید یک ریسمان را در طول لوله متصل کنید. ریسمان باید با همان شیب لوله نصب شود، اما فقط یک فوت بالاتر از سطح کافی است. اندازه ریسمان تا انتهای حفره در طول کل عملیات یکسان خواهد بود.

احتمال دارد که آخرین قسمت عملیات به قسمتی از یک لوله نیاز داشته باشد. آگاه باشید که برای تکمیل نصب نیاز به اتصالات اضافی نیز خواهید داشت. برای لوله ای که به طور کامل نصب شده است، هر گونه نشتی و قطع شدگی و خراب شدگی و یا عدم درستی در نصب، بررسی شود. در این مرحله شن یا ماسه را بر روی لوله بریزید تا به اندازه کافی و حداقل 10 اینچ بالاتر از لوله فاضلاب قرار گیرد. فرآیند فشرده سازی مواد را با رامر یا هر وسیله ای که برای این فرآنید مفید است انجام دهید. 

در مورد خط لوله های طولانی، این فرآیند می تواند یک بار پس از نصب لوله و در هنگام کار بر روی بخش لوله بعدی آغاز شود. مهم است که یک نوار هشدار را در اولین لایه خاک فشرده ایجاد کنید، به طوری که دیگران هنگام حفاری از لوله ای که زیر نوار هشدار قرار دارد، آگاه شوند.

  • کلمات کلیدی:لوله پلی اتیلن, نصب لوله پلی اتیلن, اهمیت نصب لوله پلی اتیلن
  • تاریخ درج:14 شهریور 1397

مقالات مرتبط