loolehonline

دریچه منهول و کاربرد آن در صنعت

دریچه منهول و کاربرد آن در صنعت

با استفاده از دریچه منهول می توان از ورود اشیا و یا حیوانات به درون منهول و لوله های انتقالی در زیر زمین جلوگیری کرد. جنس این دریچه تاثیر زیادی روی کیفیت این محصول می گذارد و بنابراین بهتر است قبل از خرید درباره ی ویژگی های آن بیشتر بدانیم. اغلب ما این دریچه را دیده ایم و تصور عوام بر آن است که این دریچه بسیار سنگین ساخته شده و بر روی منهول قرار می گیرد. در واقع این دریچه برای جلوگیری از ورود اشیا و حیوانات کاربرد دارد، همچنین ممکن است برای جلوگیری از افتادن افراد به درون منهول از آن استفاده کرد.

در سطح شهر و در خیابان ها همواره شاهد این دریچه هستیم و لذا این دریچه کمک می کند تا بتوان از آن بهتر استفاده کرد. ویژگی آن سبب شده تا بتوان برای ورود آن را به راحتی از روی منهول برداشت. منهول برای دسترسی بهتر به تاسیسات زیر زمینی استفاده می شود و دریچه منهول از آن محافظت می کند.

جنس دریچه منهول

این دریچه با جنس های مختلفی ساخته می شود که هر کدام می تواند روی تاسیسات مختلف کاربرد داشته باشد. دریچه های بتنی اولین و رایج ترین نوع دریچه ها می باشد که اغلب در خیابان و روی خطوط فاضلاب قرار داده می شوند. وزن دریچه های بتنی سبب شده تا این نوع دریچه در دیگر موارد کاربرد کمتری داشته باشد. امروزه استفاده از دریچه کامپوزیت به دلیل عدم خوردگی و وزن سبک تر کاربرد بیشتری یافته است. بررسی ها نشان می دهد که اغلب دریچه منهول را با منافذی می سازند که برای بلند کردن آن از روی منهول به کار می رود. این منافذ کمک می کند تا با قلاب کردن وسیله ای دورن آن به راحتی آن را از روی منهول برداشت.

همچنین منافذ برای ورود نور به درون و جابجایی هوا روی دریچه منهول به کار می رود. با این وجود جنس آن می تواند تاثیر زیادی روی کیفیت آن بگذارد و در نتیجه باید در هنگام خرید آن توجه داشت که این دریچه چه کاربردی خواهد داشت. استفاده از دریچه های بتنی تنها برای تاسیسات درون خیابان استفاده شده و در سایر موارد بهتر است از دریچه های سبک تر استفاده نمود که به راحتی بتوان آن ها را حمل و جا به جا کرد. کاربرد دریچه منهول به دلیل لزوم افزایش خطوط و تاسیسات در زیر زمین روز به روز در حال افزایش است.

  • کلمات کلیدی:دریچه منهول, منهول, دریچه منهول فاضلابی, منهول فاضلابی
  • منبع مقاله:واحد مهندسی لوله آنلاین
  • تاریخ درج:28 خرداد 1397

مقالات مرتبط