loolehonline

معرفی اجمالی لوله زهکش

معرفی اجمالی لوله زهکش

لوله زهکش
استفاده از لوله زهکش در برخی از موارد سبب شده تا مردم تمایل زیادی به شناخت این لوله ها و کاربرد آن داشته باشند. نیاز به زهکشی برخی از زمین ها موجب استفاده از این لوله شده و روز به روز بر کاربرد آن افزوده خواهد شد.

کاربرد لوله زهکش
اولین کاربرد این لوله در زمین های کشاورزی می باشد. تجمع آب در زیر زمین عمل اصلی تهویه که نیاز مبرم ریشه های گیاه می باشد را مانع می گردد و در نتیجه استفاده از لوله زهکش برای خارج نمودن این آب موثر است. استفاده از لوله زهکش همچنین در مورادی که خاک های شور و با املاح مضر وجود دارد، بیشتر است.

 در این موارد می توان با زهکشی مناسب از باقی ماندن املاح در مجاورت ریشه های گیاهان جلوگیری کرد و این املاح را از دسترس گیاه خارج نمود. اما تنها کشاورزی یکی از موارد کاربرد لوله زهکش می باشد که استفاده از آن در این حوزه بسیار رایج است.

لوله زهکش در سایر زمین ها و حتی خیابان ها نیز استفاده می شود. کاربرد لوله زهکش در خیابان برای جلوگیری از تجمع آب درون خیابان بعد از بارندگی اهمیت زیادی دارد. معمولا این کار باعث جلوگیری از خسارت به خانه های مسکونی شده و از ایجاد سیلاب ها نیز جلوگیری می کند. در این موارد بهتر است از لوله زهکش مناسب این کار در زیر زمین استفاده نمود.

لوله زهکش همچنین برای زمین های ورزشی نیز کاربردی شبیه به خیابان ها دارد. استفاده از این لوله کمک می کند تا پس از یک آبیاری سنگین و یا بارندگی، بتوان این آب را از آن مکان تخلیه نمود.

مسلما برای هر کدام از موارد ذکر شده از لوله زهکش با اندازه های مختلفی استفاده می کنند که بسته به میزان نیاز خروج آب از این طریق متفاوت است. در استفاده از لوله زهکش توصیه می شود تا ابتدا حجم آب و نکات فنی کاربرد آن را در نظر گرفت تا در هنگام استفاده از این لوله و در موارد ضروری، مشکلی ایجاد نگردد. استفاده از لوله زهکش در برخی از موارد از جمله کشاورزی امروزی جزو ضروریات به شمار می رود.

برای بررسی مشاوره و خرید لوله های زهکشی می توانید با کارشناس فروش لوله زهکشی در لوله آنلاین  تماس بگیرید و قیمت روز آن را دریافت کنید.
 

  • کلمات کلیدی:لوله زهکش, قیمت لوله زهکش , فروش لوله زهکش
  • تاریخ درج:1 تیر 1397

مقالات مرتبط