loolehonline

لوله پلی اتیلن فاضلابی

لوله پلی اتیلن فاضلابی

لوله پلی اتیلن فاضلابی چیست؟

لوله پلی اتیلن به دوصورت تک جداره و دوجداره برای سیستم های فاضلابی مورد استفاده قرار می گیرد. نوع لوله پلی اتیلن تک جداره برای لوله کشی در ساختمان ها و نوع لوله پلی اتیلن دوجداره یا لوله پلی اتیلن کاروگیت یا همان لوله کاروگیت برای سیستم فاضلاب شهری که کیت انشعاب فاضلاب از جنس pp این دو قسمت را بهم وصل میکند یعنی داخل ساختمان پلی اتیلن تک جداره داخل کوچه لوله های کاروگیت  و از درب ساختمان تا خط لوله ی فاضلاب شهری pp  میباشد . در هر نوع از مواد و ویزگی های مشخصی برای تولید استفاده شده است. اهمیت استفاده از انواع لوله های پلی اتیلن در صنعت انتقال فاضلاب سبب شده تا تولید کنندگان متناسب با شرایط، دست به تولید انواع لوله با ویژگی های مشخص بزنند.

صنعت فاضلاب یکی از صنایع هزینه بر برای دولت ها می باشد و این هزینه گاه از میزان پیشرفت لوله کشی فاضلاب در شهر های مختلف می کاهد. امروزه جایگزینی لوله پلی اتیلن فاضلابی سبب شده تا بخش اعظمی از این هزینه ها حذف گردد و پروژه ها با سرعت بیشتری تمام شوند. لوله های پلی اتیلن فاضلابی با ویژگی های مشخص و تغییر یافته از لوله های پلیمری دیگر تولید می شوند و انواع مختلفی دارد.

لوله کاروگیت دو جداره

لوله های دو جداره کاروگیت نوعی از لوله پلی اتیلن فاضلابی هستند که متناسب با استفاده در زیر زمین تولید شده اند. این نوع لوله ها نقش موثری در انتقال فاضلاب در زیر زمین دارند و اغلب با دو جداره ی مشخص تولید می گردند. جداره ی داخلی کاملا صاف و بدون بر آمدگی بوده و جداره ی بیرونی به صورت حلقوی تولید می شود.

لوله دو جداره کاروگیت را می توان در زیر زمین و بدون نگرانی از فشار های وارده به آن استفاده کرد و البته استفاده از این لوله ها به جز صنعت فاضلاب در دیگر صنایع نیز وجود دارد.

لوله اسپیرال

لوله اسپیرال کاروگیت نوعی دیگر از لوله پلی اتیلن فاضلابی می باشد که قطر های بسیار بزرگی دارد و اغلب برای انتقال فاضلاب های شهری به دیگر مناطق استفاده می شود. ویژگی های مختلف این لوله ها سبب شده تا در زیر پل های بسیار بزرگ نیز استفاده شود و این لوله ها در مسیر های اصلی بیشترین کاربرد را دارد.لوله های اسپیرال اغلب با ویژگی های مشخصی ساخته می شوند که حساسیت بالایی در انتخاب مواد اولیه ی آن وجود دارد. این لوله ها به دلیل کاربرد بسیار زیاد در صنایع مختلف از جمله فاضلاب به صورت سفارشی و متناسب با نیاز پروژه ها تولید می گردند.

لوله تک جداره

لوله های تک جداره نوعی از لوله پلی اتیلن فاضلابی است که در مسیر های فرعی و کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا لوله های پلی اتیلن تک جداره را نمی توان در زیر زمین مدفون کرد زیرا که تحمل فشار پایینی دارد درصنعت کشاورزی و آبرسانی بسیار پر مصرف هستند

اهمیت استفاده از لوله پلی اتیلن فاضلابی سبب تولید انواع این لوله شده که کاربرد آن روز به روز در صنایع مختلف وسیع تر می شود. لوله آنلاین بصورت حرفه ای در زمینه انواع لوله های پلی اتیلن فعالیت صادراتی دارد.

  • کلمات کلیدی:لوله تک جداره, لوله دوجداره, لوله اسپیرال, لوله پلی اتیلن فاضلابی
  • تاریخ درج:22 شهریور 1397

مقالات مرتبط