loolehonline

لوله کاروگیت چیست؟

لوله کاروگیت چیست؟

کاربرد متفاوت لوله کاروگیت در صنعت و شهرسازی سبب شده که اغلب افراد تمایل به شناخت ویژگی های این لوله داشته باشند. تفاوت هایی که این لوله با دیگر لوله ها دارد، نحوه انتخاب را بین انواع لوله متمایز می سازد،به همین دلیل نیاز است تا درباره ی آن اطلاعات بیشتری به دست آورد.

 لوله کاروگیت در موارد مختلفی استفاده می شود که در صنعت و شهرسازی بیشترین کاربرد را دارد. حجم تولید آن سبب شده تا مردم به شناخت ویژگی های این محصول علاقه مند شوند. اصولا وجه تمایز لوله کاروگیت، سطح داخلی زرد رنگ و جداره ی بیرونی مشکی رنگ می باشد. این نوع لوله دارای دو جدار می باشد که منجر به استفاده ی آن در زیر زمین می گردد.

این لوله دارای سطح درونی صاف و بدون شیار می باشد که بدون فشار موجب حرکت سریع مواد درون آن می گردد. این مواد از پساب های صنعتی تا فاضلاب های شهری را در بر می گیرد. از طرفی سطح بیرونی آن دارای شیاره های بزرگ بوده که مقاومت لوله را افزایش خواهد داد

کاربرد لوله کاروگیت:

استفاده از لوله کاروگیت در زیر زمین سبب شده تا تولید کنندگان آن از شیارهای بیرونی برای افزایش استحکام این لوله ها استفاده کنند. لذا تغییر شکل در این نوع لوله در زیر زمین کمتر اتفاق می افتد و در برابر فشار و حتی لرزش های زلزله نیز مقاوم می باشند.

امروزه استفاده از این نوع لوله در زیر زمین برای انتقال مواد، کاربرد فراوانی یافته است. از آنجا که جنس لوله های کاروگیت پلی اتیلن بوده و این ماده به صورت صنعتی و آزمایشگاهی تولید می شود، لذا منابع کمتری نیاز دارد و می توان هزینه ی پایین تری نیز در قبال آن پرداخت کرد. همچنین لوله کاروگیت دارای قابلیت بازیافت نیز می باشد و اگرچه طول عمر زیادی دارد اما خاصیت بازیافت این ماده سبب شده تا نگرانی بابت ضایعات آن وجود نداشته باشد.

برتری لوله کاروگیت

آنچه  که این کالا را از سایر لوله ها متمایز می کند، ویژگی هایی است که در تولید و کاربرد آن استفاده شده و کمک می کند تا سطح کیفی آن به نسبت لوله های سیمانی و فلزی بالاتر باشد.

  • کلمات کلیدی:لوله کاروگیت, لوله آنلاین, قیمت لوله کاروگیت
  • منبع مقاله:لوله آنلاین
  • تاریخ درج:24 خرداد 1397

مقالات مرتبط