loolehonline

موارد استفاده محصولات کاروگیت پلی اتیلن چگالی بالا (HDPE)

موارد استفاده محصولات کاروگیت پلی اتیلن چگالی بالا (HDPE)

قبلا در مورد کاربردهای پلی‌اتیلن صحبت کرده‌ایم. از جمله کاربردهای آن‌ها می‌توان به زهکشی و نگهداری آب باران اشاره کرد. اما این نوع محصولات کاربردهای متعدد دیگری نیز دارند که شاید کمتر به در مورد آن‌ها شنیده باشید.  پلی‌اتیلن در انواعی از کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرد که چند مورد آن در زیر توضیح داده شده‌است.
کاربرد لوله های کاروگیت را نیز صحبت کردیم که می توانید با توجه به جدول در این صفحه قیمت های لوله های کاروگیتدر کاربردهای مختلف را  بخوانید.

کاربردهای متنوع محصولات کاروگیت پلی اتیلنی

1- سقف و ایجاد منظره

ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی همگی خواستار امکانات زیربنایی سقف و تاسیسات روی سقف هستند. کاروگیت 160 و کاروگیت 125 و کاروگیت 110  H.D.P.E قطر کوچک که به صورت داخلی و خارجی نصب می‌شوند رایج‌ترین محصولی است که برای این نوع مصارف در دسترس است. چنین ترکیبی از انعطاف‌پذیری، دوام و مقاومت توسط مواد دیگر ارائه نمی‌شود.

2- سیستم‌های تهویه

همچنین، لوله کاروگیت پلی اتیلن سوراخ‌دار به محصول مطلوب برای سیستم‌های تهویه تبدیل شده‌است. لوله‌هایی که در کف انبار غلات قرار می‌گیرند، هوا را از طریق سوراخ‌های موجود به توده‌های غلات منتقل می‌کنند تا آن‌ها تبخیر شود.یک کاربرد دیگر از لوله HDPE سوراخ‌دار برای جمع‌آوری و عبور دادن هوا از یک فیلتر با هدف حذف ذرات آلاینده موجود در هوا است.

3- سیستم خنک کننده زمین

لوله‌های خنک‌کننده زمین یک روش مناسب برای خنک کردن فضا هستند و به عنوان جایگزینی برای تهویه مطبوع مرسوم مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این سیستم‌ها، هوای گرم از طریق از طریق لوله از داخل زمین خنک انتقال می‌یابد. سپس آن هوا برای ایجاد یک اثر خنک‌کننده استفاده می‌شود. لوله پلی‌اتیلن کاروگیت به ویژه برای این راهکار مناسب می‌باشد چون یک منطقه سطحی بزرگ‌تر برای فرآیند انتقال گرما فراهم می‌کند.

4- سیستم های شناور

لوله‌های پلی اتیلن در برابر خوردگی و حمله شیمیایی مقاوم هستند. این ویژگی‌ها به همراه وزن نسبی آن‌ها به این نوع لوله‌ها اجازه داده‌اند که به عنوان یک حامل برای مواد شناور استفاده شود. از جمله کاربردهای مختلف لوله‌های HDPE می‌توان به حمل پلی استرین به عنوان شناور اشاره کرد.

یکی از موارد اصلی این شناورها، ایجاد پل‌های موقتی برای اسکله شناور قایق است. مواد مختلف به راحتی به HDPE کاروگیت متصل می‌شوند تا اسکله شناور مناسب را شکل دهند. شناورهای مشابهی نیز برای ایجاد حمایت از پوشش‌های پلی اورتان از پسماند مایع و حوضچه‌های نگهداری مواد شیمیایی به کار می‌رود.

  • کلمات کلیدی:لوله کاروگیت چگالی بالا, لوله کاروگیت پلی اتیلن, لوله پلی اتیلن کاروگیت
  • تاریخ درج:26 شهریور 1397

مقالات مرتبط