Aparat

کاربرد لوله‌ های کاروگیت برای فاضلاب، بارندگی، زهکشی شهری

  0
 4758

مجرای فاضلاب بارندگی، رواناب فاضلاب‌ های سطحی را از طریق ورودی سطحی جمع‌آوری کرده و آن را در یک سیستم بسته، اغلب به یک خروجی مناسب، مانند جریان آب و یا آبراهی دیگر  تخلیه می‌کند. سیستم‌ های فاضلاب بارندگی طیفی متنوع شامل نمونه‌های کوچک و ساده، مانند ساختمان‌های یا مراکز خرید، تا شبکه‌های بزرگ و پیچیده در مناطق شهری که ترکیبی از تحولات مسکونی، تجاری و صنعتی هستند را در بر می‌گیرند. لوله کاروگیت فاضلابی بهترین انتخاب برای سیستم های فاضلاب شهری و روستایی و بهداشتی و صنعتی می باشد.

لوله کاروگیت فاضلاب

هنگامی که رواناب فاضلاب‌های سطحی به راه‌های آبی تخلیه می‌شوند، می‌تواند نیازمندی‌ها و قوانین خاص خود را داشته باشد. در گذشته، رواناب فاضلاب‌های سطحی نسبتاً تمیز محسوب می‌شد و می‌توانست آزادانه در آبراهه‌ها تخلیه شود. اکنون پذیرفته شده‌است که این رواناب ممکن است حاوی هیدروکربن‌ها و مواد شیمیایی دیگر ، گستره وسیعی از جامدات معلق، و همچنین گل و سنگ‌های باشد که در طول بارش باران از سطح زمین جمع شده‌اند. غربالگری، فیلتراسیون یا سیستم‌های هیدرودینامیک ممکن است برای بهبود کیفیت رواناب لازم باشد.

میزان و نرخ رواناب نیز مواردی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند. اندازه لوله‌های فاضلاب برای نرخ‌های رواناب خاص تعیین می‌شود؛ سیستم‌های با اندازه نامناسب ممکن است سیل رو به بالا ایجاد کنند. لوله پلی اتیلن کاروگیت برای سیستم‌های فاضلاب بارندگی مانند فاضلاب‌ های سطحی و زیرزمینی ایده‌آل است زیرا دارای مقاومت ساختاری لازم برای کنترل فشار آب را دارد و می‌توان با کمک لوله‌های کاروگیت، اتصال‌های مقاومی به‌وجود آورد که نرخ رهاسازی آب را مشخص می‌کنند. 


بیشتر بخوانید : زهکشی چیست


تحمل طیف وسیعی از پوشش‌ها

بسیاری از لوله‌های فاضلاب در زیر سنگفرش نصب می‌شوند و باید در برابر فشار وسایل نقلیه مقاومت کنند. یک سیستم ممکن است گستره وسیعی از الزامات پوشش را داشته باشد، به خصوص زمانی که زمین شرایط خاصی دارد. بنابراین، لوله‌ها باید بتوانند شرایط نصب و فشارهای مختلفی را تحمل کنند. لوله پلاستیکی کاروگیت در مقایسه با سازه‌های بتنی مسلح به دلیل توانایی تعامل با محل قرارگیری، بهتر عمل می‌کند. لوله پلاستیکی کاروگیت به طور مناسب می‌تواند در عمق ۲۰ فوتی (۶ متر) یا بیشتر دفن شود.

خواص هیدرولیکی کارآمد لوله کاروگیت

لوله پلاستیکی کاروگیت با داشتن فضای داخلی صاف امکان جریان موثر را از طریق یک سیستم تخلیه بارندگی بسته فراهم می‌کند. با این شرایط هیدرولیکی فوق‌العاده، و ضریب "n" مانینگ بسیار پایین، قطر لوله می‌تواند حداقل یک سایز از داخل کاهش یابد. اندازه کوچک‌تر می‌تواند به معنی کاهش هزینه مواد اولیه، حفاری باریک‌تر و کاهش دفن باشد که همه آن‌ها به افزایش نرخ نصب و کاهش هزینه‌ها کمک می‌کنند. فضای داخلی صاف نیز اجازه می‌دهد که رسوب از سیستم خارج شود تا لوله بتواند ظرفیت خود را حفظ کند.

قدرت تحمل بار لوله کاروگیت

لوله پلاستیکی کاروگیت که به درستی نصب شده‌ باشد می‌تواند در برابر A.A.SH.TO HS - ۲۵ با حداقل ۱ فوت (30 سانتی متر) پوشش برای لوله تا قطر لوله بزرگ‌تر (۱۲۰۰ میلی‌متر)، یا ۲ فوت (60 سانتی‌متر) پوشش برای قطر لوله بزرگ‌تر مقاومت کند.

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha