Aparat

چرا باید منهول های پلاستیکی را انتخاب کنیم؟

  0
 5136

منهول های پلاستیکی چه مزایایی دارند؟

منهول های پلاستیکی مدرن، متناسب با طبیعت و ارزان بوده و با توجه به وزن سنگین و اندازه  های عظیم منهول های بتنی و شرایط سخت تعمیر و نگهداری منهول های بتنی، جایگزین بسیار خوبی برای آن ها هستند. منهول های بتنی قدیمی و سنتی هستند و معایبی دارند. 

مثلا در هنگام زلزله امکان شکستن آن ها وجود دارد، در برابر مواد شیمیایی مانند اسید و باز که در فاضلاب ها زیاد وجود دارد نیستند، امکان نشت فاضلاب از دیواره ها و آلوده کردن محیط زیست وجود دارد. اما منهول های پلی اتیلنی در برابر طیف وسیعی از مواد شیمیایی مقاوم هستند. همچنین از آلودگی آب های زیرزمینی جلوگیری کرده و بستری مناسب برای نگه داری آب ارائه می دهند.

منهول ها در ابعاد و اندازه های مختلف عرضه می شوند. منهول های با قطر کم برای خطوط فرعی و منهول های با قطر زیاد برای خطوط اصلی مورد استفاده هستند.

برای مشاهده قیمت منهول های پلی اتیلن کلیک کنید.

منهول به این دلیل که نیاز به حفاری را از بین می برد یکی از مهمترین بخش های سیستم فاضلاب است. در سیستم فاضلاب شهری و خانگی برای اتصال چندین خط لوله فاضلاب به یک مسیر از منهول استفاده منهول های فاضلاب در فواصل منظم در سراسر سیستم فاضلاب قرار می گیرد تا دسترسی راحت در هر نقطه را فراهم سازد. دسترسی به منهول های فاضلابی باید با تجهیزات ایمنی لازم برای جلوگیری از حوادث ناشی از افتادن و گازهای مضر مانند متان و سولفید هیدروژن انجام شود. از منهول های فاضلابی و همچنین لوله مانیسمان رده 80 در سیستم فاضلاب شهری و فاضلاب صنعتی و هم با کاربرد‌های مختلف در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه‌ها و خطوط انتقال شهری استفاده می شود.

تعدادی از کاربردهای منهول های پلاستیکی

با توجه به  قیمت و وزن سبک و اتصال آسان به تعدادی از کاربرد ها اشاره می کنیم:

 • اصلاح وضعیت فاضلاب و بهبود شرایط آن 
 • اتصال فاضلاب در سطوح مختلف 
 • تغییر مسیر فاضلاب در جهت افقی و عمودی.
 • تغییر شیب و بخش عمودی فاضلاب.
 • مخزنی برای نگه داری آب طوفان
 • منهول های نگه داری و اندازه گیری مقدار آب PRO-WM 
 • نیازهای خاص در صنعت.
 • بازنگری و بازرسی شبکه های مخابراتی و برق

نحوه استفاده و نگه داری از منهول های پلاستیکی

منهول های H.D.PE باید روی سطح تمیز، مسطح و خشک نگه داری شوند تا از خراشیده شدن یا خرد شدن لوله ها جلوگیری شود. استفاده از منهول ها H.D.PE  باید طوری انجام شود که هیچ آسیبی به آن ها نرسد. 

 اتصالات فلنج: آداپتورهای فلنج باید با استفاده از جوشکاری فیوژن در هنگام ساخت به ورودی های و خروجی های منهول های HDPE  متصل شوند. از یک حلقه فلزی در هر اتصال فلنج استفاده می شود. حلقه مطابق با  الگوی استاندارد استفاده خواهد شد. برای اتصالات انواع فلنج پلی اتیلن، باید به توصیه های زیر توجه کنند:

 1. پیچ ها باید در یک الگوی ستاره ای متناسب با مقادیر گشتاور توصیه شده سفت کنید.
 2. برای اطمینان از اتصال قابل قبول و درست، پیچ ها را بعد از 8 تا 24 ساعت دو باره سفت کنید. 
 3. واشر های مورد نیاز HDPE در اتصالات HDPE مورد نیاز نیست.
 4. اتصال لوله: لوله HDPE باید با استفاده از فیوژن وصل شود. جوش الکتروفیژن می تواند برای ساخت جوش های لوله استفاده شود. جوشکاری هوادهی و اکستروژن برای اتصال لوله به لوله مجاز نیست. کلیه اتصالات و جوش های فیوژن سازه با استفاده از ابزار هیدرولیکی متصل به اتصالات تهیه می شود. پیمانکاران شرایط دما، فشار و سیگنال فیوژن را برای تمام جوشکاری های لوله ها بررسی کند.
 5. دسته بندي لوله هاي جوش خورده بايد به منظور جلوگيري از آسيب به لوله انجام شود. 
 6. نصب تجهیزات: هنگام نصب پمپ ها در منهول های HDPE باید موارد خاصی را انجام دهید. پیچاندن مستقیم به دیواره ساختار  HDPE  توصیه نمی شود.

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha